اشتباهات رایج در سئو

سئو سازی وب سایت ها فرایندی دقیق و نیازمند صبر و تحمل بسیار می باشد. اما متاسفانه در این پروسه اشتباهاتی رخ می دهدکه باعث می شود نه تنها نتیجه فعالیت شما به تعویق بیوفتد، بلکه کار شما نتیجه مثبتی نیز به همراه نداشته باشد. در اینجا چند مورد از این اشتباهات رایج را به شما متذکر می شویم.

  • کلمات کلیدی (Meta Keywords): یکی از رایج ترین اشتباهات مدیران وب سایت ها در تعداد و نوع کلمات کلیدی می باشد. بسیاری از مدیران بر این باورند که تعداد زیاد و متنوع بودن کلمات کلیدی می تواند برای آنها بازدید به همراه داشته باشد. اجازه بدهیدهمین اول کمی خیالتان را راحت کنیم که گوگل اعلام کرده دیگر این متاتگ در رده بندی و پیج رنک برای آنها الگوریتم به حساب نمی آید. اما نکته بسیار کوچکی در این حرف گوگل وجود دارد و آنهم این است که آنها اعلام نکرده اند که در نمایش سایت ها تأثیر ندارد، پس در کلمات کلیدی باید هنوز دقت کرد. کلمات کلیدی حداکثر 10 مورد باید باشند و باید کلمه باشند نه جمله یعنی کلمات 2 بخشی یا بیشتر هر کدام یک کلمه به حساب میایند. اگر تعداد کلمات کلیدی بیشتر باشند گوگل آنها را مورد بررسی قرار نمی دهد و توجهی به آنها ندارد. نکته بعدی در مورد کلمات کلیدی این می باشد که اولین کلمه کلیدی برای هر سایت نام سایت می باشد در صورتی که این کار را انجام ندهید ممکن است سایت های دیگری در جستجو نام سایت شما در رتبه اول قرار بگیرند و سایت شما در مقام ها بعدی نمایش داده شود. کلمات کلیدی باید به سایت شما مرتبط بوده و لیست شما باید متشکل از کلماتی که برای شما مهم می باشند و در سایت شما بسیار تکرار شده اند، باشد.
  • توضیحات (Meta Description): در بخش متاتگ ها این متاتگ دارای بیشترین اهمیت می باشند، که متاسفانه بیشترین اشتباه هم در این بخش رخ می دهد. این متاتگ همان طور که در نام آن اشاره شده است باید شامل توضیحات سایت باشد که بسیاری به اشتباه در آن لیستی از کلمات کلیدی را قرار می دهند. حداکثر طول متن قرار گرفته شده توسط شما می بایست 120 کاراکتر باشد، زیرا بیشتر از این مقدار در گوگل به نمایش در نمیاید.
  • با هر سایتی تبادل لینک کنیم: یکی دیگر از رایج ترین ایرادات این است که بسیاری فکر می کنند که با هر سایتی باید تبادل لینک کرد و فقط انجام عمل تبادل لینک منجر به گرفتن Page Rank خواهد بود. 2 باور اشتباه که در تبادل لینک وجود دارد این می باشد که اگر تبادل لینک کنیم Page Rank ما افزایش میاید که این بسیار اشتباه است. تبادل لینک حتی می تواند باعث کاهش Page Rank هم بشود. تبادل لینک تنها باید با سایتی باشد که حتما با سایت شما در موضوع مرتبط باشد و همچنین Page Rank برابر شما و یا بیشتر داشته باشد.
  • Page Rank بالا نیازی به سئو ندارد: این باور اشتباه می باشد که اگر Page Rank سایتی بالا بود سایت بهینه سازی شده است. هستند سایت هایی که با وجود Page Rank بالا، دارای سئو ضعیفی بوده و داشتن Page Rank بالا ضامن سئو سازی نمیباشد. سایت در حالت عادی میتواند به Page Rank برسد، اما نمی تواند به Page Rank حقیقی برسد. زیرا با سئو سازی سایت شما به بهترین شکل ممکن برای موتورهای جستجوگر آماده شده و در این صورت شما به جایگاه حقیقی خود برسید و در نهایت سایت شما موقعیت ثابتی را کسب نماید.
  • رتبه آلکسای من بالا است پس سئو سایت من قوی است: رنک شما در آلکسا کوچک ترین ربطی به سئو سازی سایت شما ندارد. حتی اگر سایت شما در جهان در رتبه اول قرار داشته باشد، این بدان معنی نیست که سایت شما بهترین سئو را داشته باشد. سایت شما شاید بهترین سئو جهان را داشته باشد اما نمی توانید بگویید بهترین سایت جهان هستید.
  • دستور Allow در Robots.txt: یکی دیگر از اشتباهاتی که حتی خیلی از سایت های بزرگ در ایران مرتکب آن می شوند، استفاده از دستور allow می باشد. ببینید شما در robots.txt فقط می توانید دسترسی به یک یا چند فایل و پوشه رو محدود کنید، و نمیتوانید مسیر های آزاد را مشخص نمائید.
  • بازدید کننده ها از سایت ما لذت می برند، پس مورد تایید گوگل هستیم: این مشکل خیلی رایج می باشد، زیرا بسیاری فکر می کنند سایت زیبا یعنی بازدید کننده بیشتر و بازدید کننده را برابر سئو می دانند سئو یعنی بارگذاری سریع سایت همان طور که شعار گوگل هست (Website Should Be Fast). بارگذاری سریع یعنی تصویر کمتر یا بهینه تر و CSS بیشتر، مخصوصا CSS3 که گوگل بسیار بر آن تاکید دارد.
  • سئو نرم افزار است: اشتباه رایج میان بعضی وب مسترها این است که سئو یعنی نرم افزار این باور کاملا اشتباه می باشد. سئو یعنی دانش و خلاقیت بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو جهت ارتقاء رتبه سایت در آن موتورهای جستجو جهت نمایش بهتر.
هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده، شما می توانید اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می نمائید.

لطفا دیدگاه خود را درباره این مطلب بیان بفرمائید:
نام و نام خانوادگی
نام و نام خانوادگی وارد نشده است.
پست الکترونیکی
آدرس ایمیل وارد نشده است. (yourname@example.com) آدرس ایمیل وارد شده معتبر نمی باشد. (yourname@example.com)
دیدگاه
 دیدگاهتان وارد نشده است.